Latest Posts

Solak Erkekler Sekse Daha Mı Düşkün?

Dünya nüfüsünün %10 ile 15’inde görülen sol elini kullanma/solaklık, genellikle anne babaları ürküten bir durumdur. Bugüne değin solaklığın kesin nedenleri bilinmemesine karşın, genetik ve hormonal nedenlerden kaynaklandığı uzmanların ortak görüşleri arasında. Ancak kesin bir bilgi var ki, sol elini kullanan çocuğunuzu engellememeniz gerekiyor.

Erkeklik Hormonu Doğuştan Fazla Olan Erkekler Solak Oluyor
Bazı araştırmacılara göre, testestoren yani erkeklik hormonunun daha anne karnındayken daha fazla olması, solaklarda görülen bir durum. Solaklık oranının erkeklerde daha fazla olması da ayrıca tespit edilmiş bir saptama. Solak erkeklerin libidoları diğer erkeklere göre daha yüksek oluyormuş.

Solaklar Daha Yaratıcı
“Bilişsel Kalabalık Kuramı” na göre, sağ elini kullananların, beyinlerinin sol lobu, sol elini kullananların ise beyinlerinin sağ lobları daha aktif. Sağ lobda uzamsal ve matematiksel beceriler, sol lobda ise dil ve sözel beceriler hakim. Solakların, özellikle sayılarla harikalar yaratması belki de bundandır. Albert Einstein solaklar ve sağlaklar arasında her ne kadar paylaşılamasa da, her iki elini de kullandığını varsayarsak, solaklık teorileri gerçek gibi görünüyor.

Sağlak Erkekler Daha Duygusal
Solak erkekler hayatı ve ilişkileri daha mantıksal değerlendirdiklerinden, sağlak erkekler ilişkilerine duygularını katabilen erkekler oluyorlar bu durumda.
Ancak yine de genelleme yapmamakda fayda var. Bunu en iyi solak erkekler ve solak erkeklerin flörtleri ile eşleri bilir.