Latest Posts

#SizdenGelenler

#Repost @kucukbir.danisman with @make_repost
・・・
7 farklı kadın ve haliyle 7 farklı hayat!
Şöyle derler “İnsanlar yazılmış hikayeler dünyasında doğarlar ve her hayat ayrı bir öyküdür.” Kesinlikle öyle! Hepimiz birbirimizden farklıyız ve birbirimizden farklı olmamızı sağlayan çeşitli faktörler de var. Örneğin; çevremiz ve kalıtımımız bizi etkiler.
Bu kitaptaki Nil, Neşe, Semra, Fatoş, Gizem, Çiğdem ve Rüya bu durumlardan etkilenmiştir. Buradaki 7 farklı hayat, yaşadıkları birtakım zorluklarla mücadele etmişler ve üstesinden gelmek için çaba vermişlerdir. Çoğu hikaye beni etkiledi; bazılarının dik duruşu, bazılarının kendilerinin ifade ediş şekli ve bazılarının ise savunma mekanizmaları.
Okurken yer yer çaresizliği, hayal kırıklıklarını, korkuları göreceksiniz. Ama en çok da gerçekleri. İnsanlar bunları yaşıyor ve yardım almadıklarında kendilerine karşı mutluluk, huzur ya da güven sorumluluklarını ihmal ediyorlar. İnsanın her şeyden önce kendini bulması, sevmesi ve kabullenmesi gerekiyor. Psikolojiyle ilgilenenler için oldukça yararlı bir kitap ya da sadece kendi yaşamında küçük dokunuşlara ihtiyacı olanlar için. Keyifli okumalar… #neokudum #ilkimöz #psikoterapi #bookstagram

Leave a Reply

Your email address will not be published.