Latest Posts

MEKTUP VAR!

Merhaba sevgili takipçilerim💐

Biliyorsunuz zaman zaman takipçilerimin isteği üzerine mektuplarını paylaşıyorum

Bu kez 22 yaşında genç bir kızımız yazmış. Sizlerin de düşüncelerini merak ertiğini, ona rehberlik etmenizi rica etmiş. Okuyup yorum yazan siz takipcilerime kendisi adına da şimdiden teşekkür ediyorum💕

“Hocam annem beni doğururken hayatını kaybetmiş. Babam birdaha evlenmedi. Babaannemle büyüdüm. Teyze, hala da yok bende. Yani bana rehberlik edebilecek bir kadın akrabam olmadi hiç. Babaannem de mesafeli, soğuk bir kadındır.

2 yıldır erkek arkadasım var. Onu çok seviyorum, çok da iyi anlasıyoruz. Aynı yaştayız. Hareketli, neşeli biri. Ama kumar bağımlılığı var. Kendisi bunu kabul etmiyor ve tedaviye de yanasmiyor. Kumar yüzünden annesinin takıları, arabası vb kaybetti halâ da devam yani. Evlenelim, evlenince kumar oynamayı birakıcam diye yemin ediyor. Hatta Kuran’a el bastı hocam.

6 ay önce de yurt dışında yaşayan biriyle tanistim.Yakin arkadasimin eşinin kankası.Çok iyi biri. Benden 5 yaş büyük. Beni çok sevdigini söylüyor ve evlenelim diyor.

Ben önce erkek arkadasim oldugu icin hayır dedim. Sonra yakın arkadasım bir düşün dedi. İyi bir insan, işi gücü yerinde, sorumluluk sahibi, seni de çok seviyor, Evlen git buralardan, zamanla seversin dedi. Digerinden sana hayır yok, seni mahveder, bu çocuğun kendine hayrı yok, bugün annesinin altınlarını kumarda satan, evlenince kimbilir sana neler yaşatır dedi.

Aklım karıştı hocam. Yurt dışında olan kişi geldi gorustuk, gercekten düzgün biri. Beni sevdigine de ikna oldum. Ama ben ona aşık değilim. İnsan olarak seviyorum sadece.

Şimdi size ve takipcilerinize şunu sorucam Sorumsuz da olsa, kumar bagimlisi da olsa aşık olduğum sevdiğim erkekle mi evleniyim?Yoksa bana aşık olan, beni sevenle mi?

Hangisi doğru hocam? Yani mutluluk benim de hakkım ve hangisiyle mutlu bir evliligim olur? Arkadasimin dedigi gibi bir insan evlendikten sonra sevilebilir mi aşk açısından yani?Diğeri beni cok mu üzer?

Üniversite okuyamadim hocam.Evlilik meraklisi degilim ama ailem olsun istiyorum çok yalnızım anne olmak istiyorum.

Mektubumu sayfanızda yayınlarsanız çok sevinirim

Leave a Reply

Your email address will not be published.