Latest Posts

HANGİ ERKEKLER KADINLARI DAHA İYİ ANLIYOR?

Biz kadınlar, erkekler tarafından hep duygusallıkla suçlanıyoruz.

“Ne kadar duygusalsın…”

“Vazgeç şu duygusallıktan…”

“Biraz mantıklı olsana…”

“Çok sulu gözlüsün, hemen ağlıyorsun…”

gibi pek çok eleştiri alıyoruz erkeklerden.  Kendi mantıklarıyla bizi mantıksız olarak değerlendiren erkekler, aynı zamanda da kadınları anlamakta zorlandıklarını söylüyorlar.

Kadını Anlamak Neden Zor? Çünkü kadın detaylara daha çok önem veriyor, Çünkü kadın geçmişi asla ve asla unutmuyor, Çünkü kadın sevdi mi tam seviyor, Çünkü kadın korunmak istiyor, Çünkü kadın her ne kadar güçlü olursa olsun, yanında güçlü erkek istiyor, Çünkü kadın, ihanete uğradığını hissediyor ve hırçınlaşıyor, Çünkü kadın her zaman ilgi görmek istiyor, Çünkü kadın her zaman sevildiğini duymak ve hissetmek istiyor, Çünkü kadın onaylanmak istiyor, Çünkü kadın merak edip, gerçekleri öğrenmek istiyor.

Kadınları Anlayan Erkeklerin Özellikleri Psikanalizin babası S.Freud bile  demiş ki; “20 yılı aşkındır kadınlarla çalışıyorum ve hala bir sorunun yanıtını bulamadım. Kadınlar Ne ister?” Freud bile kadınları anlayamamışken, diğer erkeklerin  kadınları çözebilmesi epeyce zor. Ama yine de az da olsa anlayabilen erkekler var.

Kim bu erkekler, nedir özellikleri derseniz; Bu erkekler; Fazla dışa dönük değiller, Sakin ve sessizler, Öfkelerini başarılı kontrol edebiliyorlar, Çok konuşmuyorlar, az konuşup, çok dinliyorlar, Romantizmi yaşayıp, yaşatıyorlar, Hayatları açık ve şeffaf, Gizli saklı iş yapmıyorlar, İstikrarlı ve güvenilirler, Daha çok dinlemeyi seçtikleri için,  karşı tarafla empati kurabiliyorlar, Hiperaktif olmadıkları için, dikkat bozukluğu yaşamıyorlar ve eş ya da sevgililerindeki en ufak bir değişimi bile fark ediyorlar, Unutkanlık sorunları olmadığı için, özel günleri hatırlıyorlar, Uyumlu ve işbirlikçi olduklarından, “çift” yani “biz” duygusunu başarılı yaşayıp, yaşatıyorlar, Paylaşımcı ve sorumluluk sahibiler, “Benim dediğim olacak” diyerek baskıcı olmayıp, “birlikte ne yapabiliriz?” diye  çözümcü oluyorlar. Eğer böyle bir erkekle beraberseniz, şanslısınız! Aman değerini bilin…