Latest Posts

ERKEKLER NEDEN EVLENİR?

BÖLÜM 1

‘’KOCAMIN RUHU ANNESİNDE KALINCA..”

“Bilemezsiniz canımın nasıl sıkıldığını. Eve giderken ayaklarım geri geri gidiyor diyebilirim ama orası benim evim ve bir ailem var. Açık söylemek gerekirse eve gittiğim zaman içimi bir sıkıntı kaplıyor, zaman geçmek bilmiyor, bir an önce sabah olsun ve işe gideyim diye sabırsızlanıyorum. Bu benim için nasıl büyük bir işkence oluyor, anlatamam. Böyle olsun istemiyorum ama elimde değil. Belki de bu sıkıntımın nedeni karımla ilgili. Bunu da artık siz çözeceksiniz.”

Mete bey üç seanstır terapilere katılıyordu. İlk görüşmede ve bunu izleyen iki seans boyunca sürekli aynı şikayetlerden yakınıyordu. Hayattan bıkmış bir görünümü vardı. İlk geldiği günden beri aynı giysiler üzerindeydi. Saçları darmadağın, elinde sürekli sigarası, gideceği bir yeri yokmuş gibi olan ifadesiyle kurduğu cümlelerin hemen hepsinde karısına dair suçlamalar yer alıyordu. Ona baktığım zaman, sanki bütün yaşam enerjisini birileri almış gibi hissediyordum. Bedeninin içi bomboş ve neyle doldurulacağını bilmiyor gibi bir izlenim yaratıyordu.
Şimdiye kadar bir kez gülümsemişti, yüzü daima asıktı. Sıkıntısının nedeninin karısı olduğundan o kadar emindi ki, sadece bunu onaylatmak istiyordu.

“Evet, sizin sorunlarınızın kaynağı eşiniz.”
Dediğim anda belki de terapilere son verecekti.

“Bunu birlikte çözeceğiz.”

Şaşkın ve bir o kadar da kızgın bir ifadeyle yüzüme bakarak:
“Birlikte mi? Ne demek oluyor bu? Sorunumun nedenini ve çözümünü siz bulacaksınız diye terapilere para ödediğimi sanıyordum.”

“Sorununuzun nedenini ve çözümünü size göstermek için buradayım. Ben bir profesyonel olarak bunları tespit ederim ve sizin görebilmeniz için ışık tutarım. Gözlemlerimi doğrudan size söylersem, bu, psikoterapi adına büyük bir hata olabilir.”

Kaşlarını çatmış beni dinliyordu ama aynı zamanda da öfkesini kontrol etmek için çaba gösteriyordu. Belli ki, beni incitmekten de çekiniyordu. Belki bir erkek terapist olsaydım, durum daha farklı olabilirdi.

Erkekler Neden Evlenir?

Terapi Öyküleri

Sayfa: 17/18

@ilkimozofficial
@martiyayinlari

#psikologilkimöz

#ilkimoz #erkeklernedenevlenir #ilkimozkitaplari #babalarkitapokusun #martiyayinlari

Leave a Reply

Your email address will not be published.