Latest Posts

ERKEKLER DOKUNULDUKLARINDA, KADINLAR DUYDUKLARINDA SEVGİYİ HİSSEDİYOR…

Herkes sevildiğini hissetmek ister ve herkes sevgisini bir şekilde ifade eder. Ancak çoğu zaman sevilen, sevildiğini yeterince hissetmediğini söylerken, seven taraf da aslında sık sık sevgisini dile getirdiğini ama karşı tarafa bunun yeterli gelmediğinden şikayet eder.

En temel gereksinimlerimizden olan sevmek ve sevilmek, nasıl olur da ifadede bu kadar güçlük yaşar? Merak edenlerle paylaşmak istedim.

Sevgiyi İfade Şekilleri;
Aşık olduğumuz ve sevdiğimiz kişiye, duygularımızı anlatmak kelimelere sığmaz çoğu zaman. Her birimizin duygularını anlatma ve yansıtma biçimi farklıdır. Kimisi sevgisini kelimelere döker. Sevgi sözcüklerini ustalıkla kullanır. Bazıları ise, söylemekte zorlanır ve davranışlarıyla belli etmeye çalışır ki bu biz kadınların çok da hoşuna gitmeyen bir durumdur. Kimileri ise ne söyler, ne de davranışlarıyla ifadede başarılıdır. Onlar işçin sevmek dokunmaktır. Sevdiğinin elini elinden ayırmaz, sarılır, öper koklar…

Sevginizi Üç İfadede Yansıtın
Kelimelere Dökün; Kadınların en çok sevdiği ifade biçimidir sevgi sözcükleri. Bir kadını mutlu etmek istiyorsanız, onun gözlerinin içine bakarak sevdiğinizi söyleyin. Biz kadınların sevgiyi algılama biçimi daha çok işitsel. Ancak sadece ‘Seni Seviyorum’ ile sınırlı kalmamalı sözcükler. Yaptığı yemeklere ‘eline sağlık’ demek, güzel davranışlarını onaylamak, onunla sohbet etmek ve zaman ayırmak da sevgiyi sözle ifade etmenin yollarındandır.
Ama sadece söz yetmez!!!

Davranışlarınızla Sevginizi Gösterin/Fedakarlıklar: Sadece söz yetmez elbette, sevdiğiniz kişi için fedakarlık da yapmanız gerekiyor. ‘Benim için fedakarlıkta bulundu’ sevilen insan için son derece önemlidir. Onunla olmak için, programınızı değiştirmek, morali bozuk olduğunda her şeyi bırakıp yanına gitmek ve buna benzer özverilerde bulunmak, sevginin güçlü ifadeleri arasında. Özellikle kadınlar, eşleri maç izlemeyi erteleyip, kendileri ile beraber zaman geçirmeyi tercih ediyorlarsa, büyük mutluluk duyuyorlar. Beylerin dikkatine!!!

Sadece Seks İçin Dokunmayın; Sevgi İle Sarılın; Kadınların en büyük şikayetleri, eşlerinin çoğu kez seks için kendilerine yaklaşmaları. Oysa dokunmak, sevginin ifadesinde epeyce önemli. Bir film izlerken sarılmak, ‘seni seviyorum’ anlamında elini tutmak,  şefkat dolu saçını okşamak da sevginizi hissettirmek için önemli davranışlardan.

Bu üç davranışla yani hem söyleyerek hem fedakarlık yaparak hem de dokunarak sevginizi karşı tarafa hissettirdiğinizde, emin olun ilişkinizde sevgi yoksunluğu diye bir durum kalmayacaktır.
Hep kadınlara ilişkin yazmışsınız diyen erkekleri duyar gibiyim. Hiç kuşkusuz aynı hissetme modelleri sizin için de geçerli.

Ancak şu bir gerçek ki, erkekler daha çok dokunulduklarında, kadınlar ise daha çok duyduklarında, sevildiklerini hissediyorlar…
Önemle duyurulur!!!