Latest Posts

YAZ AŞKLARININ ÇOĞU CİNSEL AŞK MI?

Yaz mevsiminin gelmesiyle beraber, güneş içimizi ısıtırken aynı zamanda “mutluluk hormonlarının” daha fazla salgılanmasına neden oluyor. Hele ki tatildeyseniz ve hele ki deniz kenarındaysanız keyfiniz epeyce yerinde demektir. Üstelik bir de aşık olduğunuzu düşünüyorsanız, sizden mutlusu olmaz. Ama dikkat etmeniz gereken çok önemli bir detayı gözden kaçırmamanızda fayda var!

Aşk ile Cinsellik
Bazı davranış ve duygu bilimciler Aşk duygusunun aslında cinsel hazdan başka bir şey olmadığını savunurlarken, bazı bilim insanları ise Aşk’ın cinsellikten farklı ancak birbirine çok yakın duygular olduğunu söylüyorlar. Aşıklar hiç kuşkusuz birbirlerini fiziksel olarak arzularlar ancak salt cinsel açıdan arzu edilen kişilere aşık olunmadığını da biliyoruz.
O halde şöyle değerlendirebiliriz, Aşk ve cinsellik birbiri ile bir bütün olmasına karşın, cinselliğin olmadığı bir aşk olamayacağı gibi, aşkın olmadığı bir cinsellik elbette mevcut. Özellikle erkekler için daha geçerli bir durum bu.

Yaz Aşkları Yanıltıcı Olabilir
Güneşin, kumun, denizin etkisi ile psikolojik bir rahatlama yaşayan insanların aşık olduklarını sanma yüzdeleri epeyce fazla. Fiziksel çekimin ön planda olduğu hoşlanmalar, aşk duygusu ile karışabilir. Bunu nerden anlayabilirim diye soracak olursanız, yaz aşkınızın tatilden sonra da sürüp sürmediğinden tabi ki.
Eğer ki tatil bitimine doğru, “Seneye yaz tatilinde yine burada buluşsak ne güzel olur” gibi bir cümle ile karşılaşırsanız bilin ki bu sadece bir yaz aşkı olarak kalacaktır.
Bu sebepten, yazın tatil beldesinde yaşadığınız flörte sadece flört olarak bakar ve aşırı duygu yüklemesi yapmazsanız, sonrasında hayal kırıklığı yaşama olasılığınız ortadan kalkar. Dikkatli olmakta fayda var!